Výprodej postelí a matrací

Slevy až od 10 % do 70 % do vyprodání

Od jara je plánovaná rekonstrukce prodejny Spánkového studia, proto vyprodáváme všechny

vystavené postele, matrace, rošty ..... 

 

Jak vybrat potahovou látku správně ?

Jak správně vybrat potahovou látku?

Téměř každý se v životě dostane do situace, kdy je nucen si koupit nový čalouněný nábytek nebo ten starý renovovat a přečalounit. Ať už vybíráte tu správnou potahovou látku pro nábytek do rodinného domku, bytu, na chatu, do restauračního zařízení, kavárny, cukrárny, zasedací místnosti, kanceláře, hotelu, penzionu nebo jiného interiérů, je potřeba vybírat opravdu pozorně. Prodejci mají ve své nabídce celou řadu látek různých barev, materiálů a vlastností. Setkat se můžete s látkami vysoké kvality, které jsou velice odolné proti ošoupaní/opotřebení. Moderním trendem jsou látky odolné proti prosáknutí tekutin. Takové látky jsou však příplatkové a záleží pouze na preferencích zákazníka, jakou látku zvolí.

 

Na co koukat při výběru látky kromě toho, že se Vám látka musí líbit?

Výrobce nebo dovozce látek ke každému typu látky dodává technickou kartu, která poskytuje dostatečné informace o tom, z jakého materiálu se daná látka skládá, jakou má gramáž na metr čtvereční, jakou má odolnost proti oděru a další informace. Do naší nabídky zařazujeme látky v nadstandardní kvalitě tak, abyste byli spokojeni s jejich životností. Při čalounění nábytku se často využívá kombinace směší jak přírodních (bavlna, len, hedvábí) tak syntetických (akryl, nylon, polypropylen).

Proč se zajímat o to, jakou má látka odolnost proti oděru?

Důležitost tohoto parametru je dána tím, za jakým účelem nábytek kupujete, je zřejmé, že pokud vybavujete kavárnu křesílky, tak bude látka zatěžována častěji různými lidmi s různými váhami než sedací souprava na chatě, kde jedete jednou týdně.

Pro určení odolnosti proti oděru se uživá test Martindale. Jedná se o standardizovanou metodu sloužící k testování mechanické oděruvzdornosti textilie. V praxi se používá plestěný kotouč s určitou hrubostí (připomíná šmirgl papír), který se otáčí konkrétním počtem otáček a pod určitým tlakem působí na povrch látky, dokud nedojde k prvnímu poškození tkaniny. Následně se kotouč zastaví a udá počet otáček (cyklů), které vykonal. Martindale je obecně hodnota, jakou má látka výdrž vůči oděru.

Obvykle mají běžné látky do domácnosti mezi 20 000 a 30 000 cykly, což je považováno obecně mezi odborníky za dostačující, větší počet cyklů však zvyšuje pravděpodobnost delší životnosti. Zátěžové látky, které se používají např. v hotelech či kancelářích nesou hodnotu mezi 50 000 až 100 000 cykly.

Máme Vám co nabídnout!
Nahoru